Nehľadajte lásku, nájde si vás…

Braňo so Zuzkou sa spoznali na firemnej párty. Obaja boli po rôznych vzťahových peripetiách  a ani vo sne by ich nenapadlo, že práve práca im umožní nájsť toho pravého. Ale to už prebiehame, takže pekne po poriadku.

Obaja majú rovnaké pracovné zameranie a to sieťové prvky ich technológia a vývoj. Na Slovensku otvárali pobočku špičkovej svetovej firmy a obaja sa dostali na svoju vysnenú pozíciu. V práci sa im obom darilo a zamestnávala ich myseľ a keďže sa obaja spamätávali z predošlých rozchodov na žiadne romániky ani len nepomysleli. Boli v období, kedy žili viac menej len pre prácu.

Dnes sú to už dva roky od pamätnej firemnej párty a ich myseľ momentálne zamestnáva predovšetkým to, či si kúpia klasický alebo športový kočík. To zas už prezrádzam veľa, ale áno dnes už je z nich zasnúbený párik čakajúci bábätko..

Firemná párty začína. Súčasťou formálneho programu ej aj predstavenie nováčikov. Každý z nich má o sebe niečo povedať. K slovu sa teda dostane Zuzka aj Braňo. Už tu medzi nimi padnú prvé iskričky. Sú si navzájom veľmi sympatický. Keď bola už párty v plnom prúde, stretli sa na bare, slovo dalo slovo, drink dal drink  a Zuzka pretancovala a prekecala s Braňom skoro celý večer. Pýtate sa či padol bozk? Áno vzájomné sympatie spečatili aj pobozkaním sa. Zuzka na druhý deň nevedela, či sa zbytočne nezamotala s kolegom a nebola si istá kam to bude smerovať. On však neváhal a pozval ju na večeru a pohár vína. A tak to šlo deň za dom a záver už poznáte. Skončilo to tak, ako to nikto  z nich nečakal a ani sa len neodvážil po toľkých sklamaniach a rozchodoch čakať. A možno práve preto… Nehľadajte lásku, dajte jej priestor a šancu, aby si našla ona vás. Stane sa to presne vtedy, keď to budete najmenej čakať.