Sťahujete sa a neviete čo so starými vecami?

Sťahujete sa zo starého domu a neviete zrazu čo s toľkými nepotrebnými vecami?  Nechcete ich zahodiť a chceli by ste, aby ešte našli využitie? Máme pre vás pár tipov.

vintage

  1. Staré oblečenie a topánky rozdeľte na také, ktoré sú ešte vážne pekné, aj by ste ich nosili, len sú vám už malé, respektíve po úspešnej diéte veľké a na také, ktoré už majú svoje najlepšie za sebou. Tú prvú skupinu vecí predajte, cez bazáre, online predaj – dnes tieto veci idú na dračku. Druhú skupinu vecí odneste do nejakej humanitárnej organizácie.
  2. Zo starým nábytkom postupujte obdobne. Dnes retro fičí a budete sa čudovať koľko záujemcov sa ozve na skriňu po vašej babičke.
  3. Staré mobily. Každý ich má niekoľko. Ak je vo vašom meste oprava mobilov, navštívte ju, väčšinou majú v ponuke aj predaj používaných telefónov a je pravdepodobné, že tie vaše s radosťou odkúpia.
  4. Knihy nezahadzujte. Detské domovy alebo iné sociálne zariadenia sa určite potešia.
  5. Čo so zvláštnosťami ako staré mapy, socialistické hrnčeky. Tie asi patria do koša. Ale predsa len, skúste strýka google, v dnešnej dobe je možné všetko. Možno práve teraz niekto otvára Retro Bratislava guide a zháňa staré mapy . A v takej kancelárii sa predsa nebude piť z hrnčekov z Ikey 😉
  6. Obrazy, kvety, doplnky do bytu. Veľa vecí z toho, možno poteší niekoho z vašich blízkych alebo kamarátov. Porozmýšľajte, aký majú vkus? Nemusíte čakať ani na ich narodeniny, či meninový sviatok. Obdarujte ich hneď.
  7. Taniere, poháre, hrnce, príbory, proste všetko kuchynské náčinie. Toho má väčšinou každý plné pivnice a patrí to medzi veci ktoré nakoniec po pár rokoch prekladania aj tak skončia v koši. Odporúčame vám, urobte to hneď, ušetríte si tým veľa času a energie.

Určite je jednoduchšie všetko staré zabaliť do vriec a vyhodiť. Ale pre ten pocit, že sú tie veci užitočné ďalej, trocha námahy predsa len stojí 😉