Žiarlivosť zabije každý vzťah. Pomaly, ale isto.

Nevedela, čo si má myslieť. Každý jej tvrdil niečo iné. Peter by ju predsa nepodvádzal. Ale zas prečo by si to Katka vymýšľala. Hlavou Eriky prúdili nezastaviteľné myšlienky a nedokázala sa na nič sústrediť. Peter bol jej snúbenec s ktorým má predsa pred sebou krásnu budúcnosť a nemôže ich predsa rozdeliť nejaká nová kolegyňa z vedľajšieho oddelenia. Takto ten svet predsa nemôže fungovať.

Najvtipnejšie je, že tá online marketingová agentúra bol jej nápad. Ona Petra presviedčala, aby šiel na ten pohovor, že na to má, že tú prácu určite získa. A on ju aj získal a odkedy tam pracuje má Erika samé starosti a žiarlivostné stavy. Príliš veľa pekných kolegýň, ktoré sú nadšené, že majú na pracovisku konečne muža, ktorý im môže pomôcť preniesť ratanový nábytok, poskladať im poličku, či preinštalovať počítač.

Ale už to skutočne začína byť zvláštne. Nechce byť podozrievavá žiarlivá šialená ženská, ale keď sa denne niekomu kazí kompresor a potrebuje Petrovu pomoc, zdá sa, že dôvody na podozrievanie sú celkom zásadné.

Rozhodla sa preto, že urobí niečo, čo zatiaľ videla len vo filmoch. Vymyslela si, že ide na celý víkend preč so svojou kamarátkou a mala plán, že sa vráti o deň skôr. Bol si istá, že ak ju Peter podvádza bude mať ideálnu príležitosť pozvať si novú kolegyňu k nim domov.

Erika sa vrátila o deň skôr a bola prekvapením celá bez seba, keď ju Peter privítal s otvorenou náručou, že práve vymýšľa, čo jej zajtra uvarí  a čím ju prekvapí, ale že to nevadí, že mu strašne chýbala. A skutočne mali plnú chladničku jej obľúbeného jedla a na stole boli jej obľúbené kvety. Erika si však stále nebola istá a chcela skontrolovať jeho mobil, či to náhodou nechystal pre niekoho iného. Nič si nepotvrdila, ale rozhodla sa, že s tým musí prestať. Týmito žiarlivostnými akciami by zaručene zabila ich vzťah, skôr či neskôr…