Poznáte váš strih dámskych nohavičiek?

V nohavičkách by sa mala každá žena cítiť maximálne pohodlne a sama sebou, pretože počas celého dňa by ste mali vlastne zabudnúť na to, že ich máte oblečené na sebe. Avšak kúpiť si tie správne dámske nohavičky môže byť celkom náročnou úlohou pre ženy, ktoré nepoznajú rozdiely medzi strihmi. Keď sa nohavičky zarezávajú alebo neustále posúvajú na postave, tak určite nebudú pohodlné pre celodenné nosenie. Pri nakupovaní je potrebné, aby ste vedeli váš typ postavy, a čo je pre vás ideálne.

Kde sú problémy

Pokiaľ nohavičky vyslovene nesedia na vašej postave, tak to nemusí hneď znamenať, že ste si vybrali zlý strih k vašej postave. Väčšinou ide skôr o zlú veľkosť, kedy máte kvôli rysom nohavičiek neprirodzene tvarované krivky alebo zadok. Rovnako tak je to aj s nohavičkami, ktoré sú o číslo väčšie, pretože tie sa zvyknú pod oblečením nepríjemne zosúvať. 

Nohavičky pre každú postavu

Klasické nohavičky zakrývajú celý zadok, vrchný lem siaha do pásu postavy alebo môže končiť pod pupkom. Pri týchto nohavičkách môžeme rozlišovať nohavičky s nízkym, stredným alebo vysokým pásom. Veľkou výhodou týchto nohavičiek je ich pohodlnosť počas nosenia. Každá žena si tak môže vybrať strih nohavičiek, ktoré budú pre ňu ideálne na každodenné nosenie pod svojim bežným oblečením. Pre niektoré ženy však môžu byť nepohodlné pod priliehavým oblečením, najmä pokiaľ nechcete zvýrazniť určité časti tela. 

Brazílske nohavičky

Brazilky sú medzi ženami veľmi obľúbené. Okrem toho, že sú pohodlné, tak sú aj naozaj príťažlivé a vyzerajú sexy. Lem braziliek sa nezarezáva, takže sú vhodné pre takmer každú postavu. Pri nich však musíte dbať na správnu veľkosť, aby ste si ich nemuseli stále vyťahovať. Nohavičky majú väčšinou pekné detaily na leme alebo čípku.  

Sťahovacie nohavičky 

Dámske nohavičky dokáže viac než len formovať postavu. Sťahovacie nohavičky síce nie sú vhodné na každodenné nosenie, ale určite máte nejaké oblečenie, v ktorom by ste chceli vyzerať štíhlejšie alebo mať chudší pás. Pri nosení sťahovacích nohavičiek môžete vytvarovať aj svoje boky alebo stehná. Dámske nohavičky, ktoré sú určené na zoštíhlenie postavy, tak sa vyrábajú z pevných materiálov, ktoré musia sedieť vášmu telu. Ak by boli príliš voľné, tak vám nijako nepomôžu.