Veríte na znamenia?

Veríte na astrológiu? Priznajte sa, že sem-tam si aj vy prečítate horoskop. Či už tomu veríte alebo nie napríklad ročný, denný, alebo mesačný horoskop dokáže niekomu dodať odvahu, alebo naopak vyvarovať sa veciam, ktoré máte „vopred“ zariadené. Niečo na tom bude keďže astrológia, ako taká vznikla v staroveku a svojich priaznivcov má dodnes. Horoskopy slúžia na určenie povahových čŕt jedinca no taktiež na predpoveď budúcnosti v závislosti od rozmiestnenia nebeských telies. Tak isto, ako je dôležité pri spustení biznisu na internete analýza kľúčových slov tak isto je dôležité ako prvé rozanalyzovať daného človeka na základe jeho dátumu narodenia. Podľa prieskumov až 60% Slovákov horoskopy číta a okolo 40% im verí.

Baran – energické znamenie, ktoré si často krát ide za svojím cieľom bezhlavo. Miluje vzrušenie, risk a dobrodružstvo. Po pracovnej stránke sa mu páči byť vodca. Na pozíciách, kde musí byť podriadený sa zvyčajne neudrží dlho. Baran má na prvom mieste vždy seba, čo môže spôsobovať aj problémy v láske a vzťahoch najme ak sa stretnú dvaja barani bojujúci o moc.

Býk – veľmi priateľské znamenie, ktoré ma vždy všetko premyslené a nenecháva nič na náhodou. Vyznačuje sa trpezlivosťou, disciplínou a vždy sa môžete na neho spoľahnúť. V pracovnej oblasti sú im blízke zamestnania, ktoré vyžadujú pochopenie a diskrétnosť. Majú výbornú pracovnú morálku a dosť energie popasovať sa s problémami. Vo vzťahu vyžadujú istotu a stabilitu. Pri voľnomyšlienkárovi sa býk nebude cítiť dobre.

Blíženci – ich dominantnou črtou je premenlivosť. To čomu verili minulý rok nemusí byť to v, čo veria teraz a v, čo budú veriť o päť rokov. Často, preto badať na nich dvojitú povahu na, čo ich predurčuje ich znamenie. Milujú dobrodružstvo a sú vždy tam, kde sa niečo deje. Protikladnosť a nerozhodnosť im veľa krát bráni v úspechu. Vo vzťahu potrebujú slobodu a stáva sa, že majú aj viacerých partnerov súčasne. Naozajstnú lásku a vernosť dajú až, keď to povolia „obidve“ povahy.

Rak – dokáže pochopiť a súcitiť takmer s každým. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je nad vecou no stáva sa, že sa potom v tichosti trápi a môže mať sklony k depresiám. Navonok však vystupuje plný elánu a jeho nestále, emočné nálady môžu na ľudí pôsobiť mätúco. Nadovšetko miluje svoju rodinu a priateľov, lebo vzťahy a putá sú to, čo ho v živote motivujú. Tak, ako vie milovať dokáže aj nenávidieť práve ak ho niekto sklame. Po pracovnej stránke rak nie je vodcovský typ, ale je veľmi kreatívny, čo ho často smeruje do umeleckej sféry.

Lev – jedno z najdominantnejších znamení zverokruhu. Rodený vodca, ktorý je mimoriadne štedrý. Výbušnosť jeho povahy mu ľudia tolerujú, lebo jeho šarm a priateľská povaha spôsobuje u ľudí to, že sa na leva nevedia dlho hnevať. Len ťažko si priznáva chybu, čo môže pôsobiť, že je lev namyslený. V pracovnej oblasti sa hodí na manažérske a vedúce pozície. Vo vzťahu sú to veľkí romantici a skvelí partneri.

Panna – toto znamenie sa veľmi ťažko opisuje. Panna je vo svojej podstate veľký tajnostkár, čo môže byť na jednu stranu plus, ale veľa krát sa dokáže zamotať vo svojich príbehoch. Má rada zmysel pre detail, ale aj napriek tomu dokáže naraz rozplánovať viacero vecí, ktoré potom nedokončí. Vedú dlhé úvahy o všetkom a často krát im tieto myšlienky nedávajú v noci spávať. Vo vzťahu býva uzavretá a chvíľu trvá, kým si vytvorí puto. Ak si vybuduje dôveru ostáva to veľmi dlhý a trvácny vzťah či už ide o partnerský život alebo o kamarátsky.

Váhy – znamenie, ktoré nikdy nemajú pohľad na vec len čierno alebo bielo. Vo všetkom sa snažia byť nestranné a hľadať kompromisy. Ich prirodzený zmysel pre rovnováhu im, preto dosť často pomáha nájsť správne riešenia v súkromnom, ale aj pracovnom živote. Aj, keď sú to veľmi dobrí pracanti ich nerozhodnosť často negatívne ovplyvňuje ich konanie. Vo vzťahu, ako aj v celom svojom živote chcú mať rovnováhu. Nemajú radi, keď sú dlhodobo bez partnera, pretože v tom prípade cítia nerovnováhu.

Škorpión – dynamická a energická osobnosť. Veľakrát strojcovia hádok a konfliktov. Život žijú naplno a extrémy sú tiež ich silná stránka. Nahnevaný škorpión vie byť nahnevaný naozaj dlho a trvá večnosť, kým na konflikt zabudne alebo odpustí. Sú to rodení vodcovia, a preto sa pracovne hodia na všetky vedúce pozície. Vzťah s týmto znamením môže byť extrémne vášnivý, lebo škorpión si ide za svojim až, kým nezíska to, po čom túži. Zažíva veľkú lásku, ale tak isto vďaka svojej žiarlivosti prežíva aj nadrozmerný smútok a sklamanie.

Strelec – toto znamenie by sme opísali ako ľahkovážne znamenie, ale zároveň z neho srší veľký optimizmus. Niekedy sa na strelca ľudia pozerajú tak, že si žije vo svojej bublinke a vo svojom vesmíre. Je veľmi spoločenský a priam neznáša samotu. Ak mu navrhnete nejaké bláznovstvo určite bude prvý, čo pôjde do toho. Náplňou ich života je spontánnosť, smiech a nové zážitky. Strelci sú veľmi spravodliví, a preto neznášajú krivdu na iných ľuďoch. Vo vzťahoch hľadajú dôveru a porozumenie, a ak to nenachádzajú často skáču bezhlavo z jedného vzťahu do druhého.

Kozorožec – usporiadaný, vždy na čas, neznáša všetkých, čo robia chyby a dokáže im to aj patrične povedať. Ale zároveň dokáže byť aj veľmi tolerantný a trpezlivý. Je to výborný poslucháč, čo býva aj negatívum jeho povahy, lebo sa dokáže neskôr zamýšľať nad smútkom druhých. Potrpí si na poriadok a čistotu, čo môže vo vzťahu viesť ku hádkam. Aj, keď je skvelý a oddaný partner, dokáže byť aj ukrutne žiarlivý, čo môže potenciálneho partnera odradiť.

Vodnár – jedno z najslobodnejších znamení zverokruhu. Nepredvídateľná povaha ho predurčuje na veľké množstvo spontánnych zážitkov, čo môže viesť vodnára do veľkých problémov. Nenávidí ak ho niekto obmedzuje, pretože potrebuje mať dostatok času pre seba. Vo všeobecnosti je vodnár veľmi šikovný a samostatný, preto ideálne povolanie pre toto znamenie je práca, kde sa nemusí viazať na iných ľudí. Vo vzťahu, je veľmi srdečný a citlivý no ak ho začnete obmedzovať a siahnete na jeho slobodu určite nespravíte dobre.

Ryby –  kreativita a inteligencia je asi ich najsilnejšou stránkou. Väčšinou dokážu byť tvoriví vo viacerých smeroch naraz. Sú veľmi citliví, hanbliví a nezvyknú hovoriť o svojich pocitoch a problémoch. Povolaním sa najlepšie hodia do umeleckých sfér. Rutinná práca ich nebaví. Vo vzťahu sú veľmi tolerantní a dokážu trpezlivo znášať iné povahy. Ak sa naozaj zamilujú sú oddaní a vždy sa snažia dať tomu druhému všetko, čo len dokážu.