Čas na kúpu záhradného domčeka

Len pár vecí vás môže deliť od  výstavby záhradného domčeka. Záhradný domček sa rýchlo môže stať súčasťou vašich rodinných osláv a príležitosti alebo aj miestom na relax. Radosť vám nebude prinášať len počas rodinných stretnutí a osláv. Budete sa tešiť, keď všetko náradie a všetky hračky vašich detí budete môcť uložiť dnu do záhradného domčeka a ochrániť ich pred počasím.

Čo je potrebné urobiť pred stavbou záhradného domčeka?

Predtým než začnete s výstavbou záhradného domčeka, je potrebné určiť rozmery záhradného domčeka, strechu a omietku. Záhradný domček musí mať svoje jasné miesto na vašom pozemku. Až potom sa rozhodujte nad výberom ďalších detailov ako sú okienka alebo dvere. Záhradný domček dokáže zmeniť vzhľad vašej záhrady.

Od čoho závisí veľkosť záhradného domčeka?

Veľkosť záhradného domčeka závisí predovšetkým od jeho využitia. Ak sa rozhodnete, že chcete záhradný domček využívať na náradie, potom jeho veľkosť závisí podľa množstva náradia. Ak chcete záhradný domček využívať pre čas s rodinou, musí byť veľkosť záhradného domčeka dostačujúca, aby sa tam mohla stretnúť veľká rodinná partia. Či už ste sa rozhodli pre prvý alebo druhý variant, veľkosť nemôžete nechať na náhodu. Všetko si dopredu naplánujte a zvážte všetky možnosti.

Aký je najlepší podklad pod záhradný domček?

Najlepšou voľbou podkladu pre záhradný domček je betón alebo zámková dlažba. Výber určíte na základe toho, či potrebujete v domčeku skladovať náradie alebo ho budete používať ako miestnosť na relax. Podklad záhradného domčeka musí byť vodorovný, ale predovšetkým stabilný. Podľa podkladu následne môžete vybrať aj druh podlahy pre váš záhradný domček. Stavba záhradného domčeka nie je ťažká ani pre začiatočného domáceho kutila. Pri stavaní záhradného domčeka budete určite potrebovať aj pomoc, no dbajte na vašu bezpečnosť.

V akom rozmedzí sa pohybujú ceny záhradného domčeka?

Ceny záhradného domčeka závisia od použitého materiálu a typu domčeka. Zmeny cien je vidieť v drevených domčekoch alebo v plechových záhradných domčekoch. Samozrejme vlastnoručne konštruovaný záhradný domček sa tiež pohybuje v iných cenových rozmedziach.