Použitie a výhody krovinorezov

Dnešný trh produktov, ktoré slúžia na starostlivosť o trávniky, záhrady či ďalšie najrôznejšie druhy porastov je skutočne veľmi bohatý. Narazíte v ňom napríklad na klasické či aické robotické kosačky, krovinorezy alebo vyžínače. Dnes sa budeme bližšie venovať práve krovinorezom.

Krovinorezy sú svojím vzhľadom a použitím na prvý pohľad veľmi podobné strunovým kosačkám. Rovnako ani napríklad taký nábytok na mieru nemusíte hneď rozpoznať od sériovo vyrobeného nábytku. Napriek tomu sa ich výhody nedajú zaprieť. Čím teda krovinorezy nad strunovými kosačkami vynikajú?

Jednoduchosť použitia

S krovinorezom sa narába oveľa jednoduchšie. So strunovou kosačkou sa totiž musíte naučiť špeciálne techniky rezania, ktoré sú nevyhnutné na to, aby ste zabránili poškodeniu stroja. Krovinorez je technicky prepracovanejší a poradí si aj s náročným porastom oveľa jednoduchšie. Jeho ovládanie je navyše výrazne intuitívnejšie.

Všestrannosť a robustnosť

Krovinorezy sú vybavené nástavcami na nože, ktoré vám umožňujú starostlivosť o rôzne druhy porastov. Ak je im poskytnutá správna údržba, sú skutočne odolnými a spoľahlivými strojmi, ktoré vydržia dlhé roky. Životnosť čepele je však závislá aj od frekvencie používania a tiež od toho, aký druh porastu strihá. Ak pravidelne pracujete v skalnatom priestore alebo krovinorez používate pri rezaní tvrdých stoniek či konárov, budete musieť každý deň meniť alebo aspoň zaostrovať čepeľ. Skutočne je dôležité pred každým použitím otestovať ostrosť čepele. Práca s neostrou čepeľou skracuje životnosť celého krovinorezu a predovšetkým predstavuje bezpečnostné riziko.

Flexibilita použitia

Krovinorezy s prehľadom zvládnu povrch, na ktorý strunová kosačka jednoducho nestačí a zároveň sa dostane na ťažko prístupné miesta, kam už majú sťažený prístup väčšie, výkonnejšie stroje.